تبلیغات
سه سوت | مطالب آموزشی و کاربردی
دلایل زیادی وجود دارد که بخواهیم یک صفحه اینترنتی را به فرمت PDF تبدیل کنیم، برای مثال: خواندن آن صفحه در مواقعی که دسترسی به اینترنت نداریم، خواندن صفحه مربوطه روی دستگاه‌های دیگر (مانند موبایل یا آی‌پد)، آماده‌سازی صفحه مربوطه برای چاپ کردن، و غیره.
روش‌های زیادی برای ذخیره یک صفحه اینترنتی به فرمت PDF وجود دارد که اکثر آنها نیازمند نصب برخی نرم‌افزارها می‌باشند اما امروز می‌خواهیم روشی را معرفی کنیم که به هیچ نرم‌افزاری نیاز ندارد؛ فقط کافی است که یک مرورگر اینترنتی و یک اتصال اینترنت داشته باشید.
در این روش جدید، کافی است به یکی از سایت‌هایی که این خدمت را ارائه می‌دهمد مراجعه کرده و آدرس صفحه‌ای که می‌خواهیم به صورت PDF ذخیره شود را در جعبه متنی مربوطه وارد کنیم و دکمه ساختن PDF را کلیک کنیم.

سایت‌های زیادی وجود دارند که این خدمات را ارائه می‌دهند. من با بررسی آنها، سه سایت زیر را انتخاب کردم که رایگان بوده و با زبان فارسی هم سازگار هستند:

1- web2pdfconvert

این سایت بسیار ساده است اما در این حال، تنظیمات اختیاری زیادی دارد، مثلاً: قابلیت تنظیم کیفیت و حجم فایل PDF نهایی، تغییر اندازه برگه (A4,A5 و بسیاری دیگر)، تغییر جهت‌گیری صفحه (افقی/عمودی)، اندازه حاشیه صفحات PDF، شماره‌گذاری صفحات، تاریخ زدن روی صفحات، رمزگذاری روی فایل PDF، پشتیبانی از Flash و ActiveX و Javascript؛

همچنین می‌توان پلاگین آن را بر روی WordPress یا Joomla نصب کرد تا به صورت خودکار، یک دکمه‌ی “save as pdf” در کنار هر یک از مطالب وبلاگمان ظاهر شود و خواننده‌ی وبلاگ بتواند فقط با یک کلیک، مطلب مربوطه را به صورت PDF ذخیره نماید.

در ضمن، کسانی که سرعت اینترنتی خوبی ندارند یا فقط به ایمیل دسترسی دارند، می‌توانند آدرس صفحه‌ای که می‌خواهند به PDF تبدیل کنند را برای submit@web2pdfconvert.com ارسال کنند و PDF آن را دریافت نمایند (کافی است موضوع نامه را convert گذاشته و آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید تبدیل شود را در متن ایمیل قرار دهید).

همچنین در صورتی که دائماً از این سایت استفاده می‌کنید، می‌توانید برای راحتی کار خود و جلوگیری از مراجعه‌ی مکرر به این سایت، bookmarklet این سایت را روی نوار بوکمارک خود بیاندازید. حالا دفعه‌ی بعدی که دارید سایتی را مطالعه می‌کنید، می‌توانید با زدن آن دکمه bookmarklet، صفحه‌ای را که در حال مشاهده‌ی آن هستید مستقیماً به PDF تبدیل کنید.

2- pdfmyurl

این سایت نیز سرویس خوبی ارائه می‌دهد اما متأسفانه تنظیمات آن رایگان نیست و قابلیت ارسال به ایمیل هم ندارد. البته امکان bookmarklet همانند سایت قبلی وجود دارد.

3- html-pdf-converter

این سایت بسیار ساده بوده و تنظیمات خاصی ندارد و خروجی آن بسیار شبیه به سایت قبلی است تا حدی که به نظر می‌رسد هر دو از یک تکنولوژی برای ارائه‌ی خدمات خود استفاده می‌کنند.
نظرات () نویسنده: پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 - 12:20 ب.ظ

آخرین مطالب

» کد روش ساخت آیکون ( favicon ) برای وبسایت ( شنبه 24 شهریور 1397 )
» چند مورد آموزشی در تایپ Excel ( جمعه 4 خرداد 1397 )
» چند مورد آموزشی در تایپ Word ( پنجشنبه 3 خرداد 1397 )
» خرید با تخفیف انواع بیمه از "بیمه بازار" ( پنجشنبه 3 خرداد 1397 )
» هفت نوشیدنی برای پاکسازی بدن ( چهارشنبه 2 خرداد 1397 )
» آموزش حذف اکانت تلگرام ( تصویری ) ( دوشنبه 17 خرداد 1395 )
» سه سرویس رایگان برای تبدیل مستقیم سایت‌ها به PDF ( پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 )
» روش درست كپی كردن متن از اینترنت به Word ( پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 )
» چگونه می توانم یک NameServer مستقل داشته باشم؟ ( جمعه 24 اردیبهشت 1395 )
» DNS چیست ؟ ( جمعه 24 اردیبهشت 1395 )
» مقایسه میزبانی وب ویندوز و لینوکس ( یکشنبه 29 فروردین 1395 )
» هاست و دامین چیست ؟ ( یکشنبه 29 فروردین 1395 )
» شفاف سازی دور آیکون‌های دسکتاپ ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» خاموش کردن کامپیوتر به صورت اتوماتیک ( یکشنبه 22 فروردین 1395 )
» ۴۰ نکته برای حل مشکل کامپیوتر ( جمعه 20 فروردین 1395 )

درباره ما